Święto ludzi kultury i sztuki, które powstało z inicjatywy Wandy Ziembickiej - Has.

W zeszłym roku wydarzenie odbywało się w Wałbrzychu, a 22 marca, w piątkowy wieczór, jego gospodarzem była Legnica.

Drużyna Modrzejewskiej wyróżniona.

Nagrody Marszałka Wojewódzkiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury z rąk wicemarszałków Krzysztofa Maja oraz Tymoteusza Myrdy otrzymali:

👉 Małgorzata Bulanda

👉 Gabriela Fabian

👉 Jacek Głomb

 

To już ostatnie spotkanie z muzykami kopalnianego zespołu w teatralnej balladzie o Zagłębiu Miedziowym. Orkiestra to spektakl pełen humoru, ale i goryczy, ukazujący absurdy czasów „słusznie minionych”, ale też pewien urok przeszłości, sentyment, który zawsze odczuwamy, sięgając do wspomnień. Pokazuje się tu historię, ale nie tę wielką, polityczną, lecz zwyczajną, ludzką, o której milczą podręczniki.

 

"Orkiestra" Krzysztofa Kopki w reż. Jacka Głomba to jeden z najbardziej dolnośląskich spektakli.

 


Gramy ostatni raz 7 kwietnia o 15.00 i 18.00
Scena Gadzickiego

Bilety w kasie Teatru i online już TYLKO na godz. 15.00
Spieszcie się

 

69. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE MIEJSKIE
20 kwietnia (sobota) 2024 r. godz. 10.00, Art Cafe Modjeska

 
OGŁASZAMY ZAPISY do 5 kwietnia br.

Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty: jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

Szczegółowe informacje TUTAJ

 

Wystawa zdjęć z wrocławskiego okresu pracy (1966–1977) Jerzego Grotowskiego (1933–1999), legendarnego reformatora teatru XX wieku, twórcy Teatru Laboratorium.

 

Autor fotografii Andrzej Paluchiewicz był wówczas aktorem Teatru Laboratorium, aktywnym uczestnikiem dokumentowanych wydarzeń. Unikatowy charakter jego zdjęć, spontanicznych, wykonywanych od wewnątrz, w niearanżowanych momentach, w czasie pracy, prób i spektakli, ale także prywatnych spotkań czy podróży – sprawia, że mają one wyjątkową wartość. Ukazują nie tylko działania twórcze lidera i jego zespołu (którzy pracowali wówczas m.in. nad przełomowym spektaklem „Apocalypsis cum figuris”), ale również osobiste, niemal intymne sytuacje, w jakich znajdowali się członkowie tej społeczności. Autentyzm fotografii Paluchiewicza oddaje aurę i pasję ludzi teatru Grotowskiego, poświadczając legendę tamtych zdarzeń i tamtego czasu. Jest swoistym „wehikułem pamięci”, żeby sparafrazować określenie samego Grotowskiego, odnoszone do jego rozumienia roli teatru wobec rzeczywistości.

 

Wystawa: marzec 2024, Hall Starego Ratusza

finisaż – 62. Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca, godz. 17.00

Wstęp wolny

 

"DLACZEGO NIE ZOSTAŁAM WUEFISTKĄ, JAK CHCIAŁ MÓJ TATA"

Magda Biegańska w swoim pierwszym monodramie prezentuje nam postać Agdy Nanskiej, aktorki, która boryka się ze swoim zawodem. Pragnie kariery, ale grzęźnie w wątpliwościach; uwielbia swój zawód, ale wstydzi się przyznać nieznajomym, że pracuje w teatrze; przeklina scenę, ale z uporem stawia się na kolejne castingi. Opowiada o swoich radościach i rozczarowaniach, nie boi się śmieszności ani wzruszenia. Zaprasza nas do wspólnego zastanawiania się, czym właściwie jest aktorstwo. Ale przede wszystkim chce, aby widzowie spędzili miły wieczór. 

 

Wasza ulubiona Agda Nanska powraca! A z nią jej niepowtarzalne dylematy... Życie pomiędzy monologiem Hamleta a wizytą w przedszkolu, między grillem na działce a wieczorem w blasku reflektorów, między radością a rozpaczą (nie przepastną, bezpieczną, na miarę Agdy Nanskiej).  Tragikomedia (z akcentem na "komedia"), wieczór niespodzianek, przewrotna gra z publicznością. Kto będzie miał odwagę wdrapać się na Scenę na Strychu, nie pożałuje.



Gramy: 6 kwietnia o godz. 19.00
Scena na Strychu (wejście przez hall Starego Ratusza)

Bilety w kasie Teatru i online