• PODWÓJNE DNO – koncert

   Podwójne Dno to nietuzinkowy zespół tworzący dźwięki muzyki pararozrywkowej. Nic tu nie jest oczywiste, ale wszystko gra, wszystko brzmi. 
   To zbitka artystów bardzo różnych – różnych charakterów, temperamentów, umiejętności. Na występie – uświetniającym jubileusz legnickiego teatru – zaśpiewają piosenki autorskie oraz pochodzące ze spektakli, w których grali.
   Skład: Asia Gonschorek-Naczyńska, Kasia Kaźmierczak, Zuza Motorniuk, Wojtek Gabryś, Sławek Kosmala, Paweł Kurek, Amadeusz Naczyński oraz gościnnie: Marek Sitarski i Piotr Sarzyński.
    29 września 2017 r. o godz. 19.00, Scena przed Ratuszem
   Wstęp wolny

  • “MAKBET” Williama Szekspira w reżyserii Lecha Raczaka

   Tragedia olbrzymich ambicji, zmierzający ku zagładzie, wywrócony świat, miłość, która nie ocala, tylko wyradza się w szaleństwo. Arcydzieło Szekspira w mrocznej, intrygującej, pełnej rozmachu inscenizacji. Widowiskowa oferta dla miłośników teatralnej klasyki, ale i tych, którzy w sztuce szukają odniesień do zupełnie współczesnych zagrożeń i niepokojów.
    Gramy w sobotę i niedzielę 30 września i 1 października 2017 r. na Scenie Gadzickiego
   Bilety: 30 zł, 20 zł
   Rezerwacja: 76/ 72 33 505, 509 603 837, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • “ZABIJANIE GOMUŁKI” po raz 50!!!

   Według zgodnej opinii krytyków legnicki spektakl to najlepsza sceniczna adaptacja prozy Jerzego Pilcha w polskim teatrze, a przy tym aktorskie popisy najwyższych lotów. Przedstawienie bawi i wzrusza przenosząc widza w mało znany świat polskich luteran oraz odległe już czasy PRL-u, gdy Trybunę Ludu czytało się między wierszami.
    Gramy we wtorek 3 października 2017 r. na Scenie na Nowym Świecie (wejście od ul. Korczaka)
   Bilety: 28 zł, 17 zł
   Rezerwacja: 76/ 72 33 505, 509 603 837, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • „Teatr w sercu miasta. Scena miejska w Legnicy 1842- 1994 ” część I niemiecka

   W pierwszej z trzech planowanych wystaw pokazujemy niemiecki okres dziejów budynku i instytucji teatru w Legnicy, czyli lata 1842-1945. Zobaczymy reprodukcje najdawniejszych zachowanych wizerunków artystów, afisze i bilety, zdjęcia ze spektakli, okolicznościowe pocztówki – wszystko to złożone w całość oddającą charakter i atmosferę tej tak ważnej dla miasta świątyni kultury.
   Wystawę można oglądać grupowo lub indywidualnie do 8 października w Hallu Starego Ratusza.
   Wstęp wolny

  • Wystawa Teatr40 wraca jesienią!

   Teatr jest sztuką ulotną, a ludzka pamięć ma kapryśny charakter. Wystawa Teatr 40 pomoże nam się przekonać, jaki obraz zostawiły w pamięci mijające lata legnickiego teatru. A ci, którzy choćby z racji wieku nie mogli być świadkami teatralnej legnickiej przeszłości, zyskają jedyną w swoim rodzaju możliwość, by stanąć z nią oko w oko.

    Z okazji 40-lecia profesjonalnej polskiej sceny i 175-lecia budynku teatru w Legnicy przedstawiamy wystawę, która jest w istocie wędrówką po teatrze. Wydobyte zostały oryginalne elementy wystroju sceny, kostiumy, sprzęt ze scenicznego zaplecza, a na multimedialnych ekranach zobaczymy fragmenty spektakli, wizerunki zrujnowanych przestrzeni, w których grał legnicki teatr, oraz migawki z jego licznych podróży. Wszystkie eksponaty zostaną umieszczone w różnych miejscach teatralnego gmachu. Będzie to więc okazja, by poznać niedostępne na co dzień zakątki tej prawie dwustuletniej budowli.   

   Opowiedzą o teatrze: Maria Hotiuk i Joanna Rostkowska

   Oprowadzanie bezpłatne , rozpoczęcie wędrówki po teatrze z Caffe Modjeska.

   Terminy:
   czwartek, 28 września 0 17.00
   piątek, 13 października o 19.00 (po wernisażu II (radzieckiej) części wystawy "Teatr w sercu miasta" o 18.00)
   czwarte, 26 października p 19.00