"Czy lubicie piłkę nożną? A może wręcz kochacie? Albo odwrotnie – nie znosicie? Przyznajecie rację słynnemu reżyserowi Pierowi Paolowi Pasoliniemu, który oświadczył, że „futbol jest największą, po literaturze i miłości, przyjemnością na świecie”, czy też jesteście po stronie wielkiego pisarza Jorge Luisa Borgesa, twierdzącego: „Piłka nożna jest popularna, bo głupota jest popularna”? Niezależnie od odpowiedzi – „Dzielni chłopcy” będą dla was ciekawym przeżyciem. To dramat opowiadający o świecie kibiców, napisany w wyniku spotkań i rozmów z kibicami, odkrywający w nich niejednoznaczne, indywidualności, a w ich życiu – poruszające dylematy."
Grzegorz Żurawiński

5 i 6 marca o godz. 11:00, 7 i 8 marca o godz. 19:00
Scena Gadzickiego

Z powodów technicznych  zmuszeni jesteśmy przełożyć premierę spektaklu „Fanny i Aleksander” na 28 lutego (piątek) na godzinę 19.00. Wcześniej zagramy spektakle przedpremierowe o godzinie 11.00.

Każdy z nas pamięta swoją pierwszą wizytę w teatrze, tę jedyną w swoim rodzaju chwilę, kiedy gasną światła, unosi się kurtyna i świat na zewnątrz przestaje istnieć. Dla niektórych ludzi urok tej chwili nigdy nie wygasa. Zostają oni w teatrze na zawsze, odnajdując tu coś więcej niż rozrywkę, czy pracę zarobkową - sens życia, tajemnicę piękna, klucz do rzeczywistości. "Świat jest teatrem" - jak pisał dramaturg wszech czasów William Szekspir.


PREMIERA: 28 lutego (piątek) o 19.00 na Scenie Gadzickiego
Gramy także 26, 27 i 28 lutego o godz. 11:00, 28, 29 lutego i 1 marca o godz. 19.00

"Czy filozof może mówić o tańcu?"
O tańcu mówi się wiele, może czasami zbyt wiele. Aby o nim mówić w sposób właściwy, trzeba się od niego oddzielić, poczekać, aż skończy się przedstawienie. No bo kto widział, aby w trakcie spektaklu rozmawiać? Podejmiemy próbę, w której nie tylko mowa będzie o tańcu, ale i taniec będzie o mowie. Będzie to przedstawienie, w którym filozof i tancerz wystąpią na równych prawach, w tym samym miejscu i czasie.

"Przy Przy" - hedonistyczna uprzykrzona teoria przyjemności
Twórcy przyglądają się doktrynie hedonizmu, głoszonej przez greckiego filozofa Arystypa z Cyreny, czyli odkrywaniem przestrzeni pomiędzy przyjemnością a przykrością. Czy są to dwa odległe brzegi tego samego oceanu istnienia? Czy może dwie bliskie sobie kałuże (głębokie jak nasze pragnienia), w które można wdepnąć jednocześnie? Człowiek porusza się nieustannie pomiędzy przyjemnością a przykrością; spektakl jest badaniem tych dwóch stanów, a zwłaszcza tego, co się między nimi może wydarzyć.

15 marca (niedziela) o 19.00
Scena Gadzickiego