Otwieramy stronę edukacji teatralnej online. Utworzyliśmy ją  z powodu aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, która nie pozwala nam na spotykanie się z Państwem w budynku teatru.  Nowe materiały umieszczamy od 8 kwietnia w każdą środę i piątek. Będą to: wykłady o teatrze, filmy z naszych projektów edukacyjnych i lekcje wideo prowadzone przez naszych aktorów. Edukację online koordynuje Joanna Rostkowska – pedagog teatru, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konsultacje recytatorskie   Konsultacje teatralne

Indywidualne wideokonsultacje z legnickimi aktorami dla młodzieży szkół średnich, dorosłych i seniorów, którzy planują występ w turniejach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego: recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, poezji śpiewanej lub teatru jednego aktora. Konsultacje są przeznaczone dla osób z rejonu legnickiego, czyli z  Legnicy i Chojnowa oraz powiatów: lubińskiego, złotoryjskiego, polkowickiego i jaworskiego. Po ustaleniu terminu każdy uczestnik proszony jest o przygotowanie krótkiej prezentacji swojego utworu i przesłanie jej mailowo.

Czas konsultacji to 45 minut.
Koordynacja: Joanna Rostkowska,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

Indywidualne wideokonsultacje z legnickimi aktorami dla młodzieży, dorosłych i seniorów, którzy chcą rozwinąć lub odkryć swoje umiejętności teatralne. Konsultacje są przeznaczone dla mieszkańców Dolnego Śląska. 

Czas konsultacji to 45 minut.
Koordynacja: Joanna Rostkowska,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecamy Państwa uwadze następujące linki edukacyjne:

  1. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – państwowa instytucja kultury zajmująca się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. Na czas epidemii uruchomiono program #INSTYTUTwsieci: https://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/
  2. Teatroteka Szkolna – materiały dydaktyczne dla nauczycieli i animatorów kultury http://teatrotekaszkolna.pl/
  3. Teatralny.pl – portal internetowy poświęcony aktualnościom i refleksji nad życiem teatralnym w Polsce.
    W obecnej sytuacji polecamy szczególnie repertuar teatru online: http://teatralny.pl
  4. Ninateka – tysiące wartościowych filmów, spektakli, koncertów, audycji, słuchowisk (także dla dzieci) - wszystko, co najwartościowsze w polskiej kulturze XX i XXI w. z przepastnych archiwów Polskiego Radia i Telewizji: http://ninateka.pl