HuRaban to trzy dziewczyny, którym nieobcy jest już krem na zmarszczki, ale na szczęście mają dość sił, żeby żyć realizując muzyczne marzenie, co nierzadko utrudnia im normalne (brzydkie słowo) życie.

HuRaban można by przewrotnie nazwać „zespołem z trójmiasta” (Legnica – Zielona Góra – Jelenia Góra), ale od swojego urodzenia jest on nierozerwalnie związany z Legnicą. Tak jakby to miejsce miało w sobie jakiś ukryty magnes, który ściąga ludzi z każdego zakątka świata. Można by go zupełnie uczciwie nazwać zespołem-łazikiem, zespołem-plecakowiczem, zespołem-nomadą. Tylko pomiędzy czerwcem a wrześniem 2019 roku zagrał ponad 50 koncertów w czterech krajach Europy. Gra muzykę świata (albo jeszcze trafniej – muzykę światów) w zaskakujących aranżacjach, mimo skromnego składu dysponując brzmieniem, jakiego nie powstydziłaby się orkiestra.

Koncert jest premierą drugiego albumu HuRabanu: Czy to chrząszcz?, nagranego i zrealizowanego w legnickim studiu Andrijo, dzięki nagrodom, jakie otrzymał zespół w 2018 roku (Grand Prix Festiwalu FAMA w Świnoujściu oraz I miejsce na Mikołajkach Folkowych w Lublinie). Album to mieszanka kompozycji zespołu i melodii ludowych z całego świata z tekstami Anny Podczaszy oraz Moniki Zapaśnik.

Tego wieczoru grupa wystąpi w trio oraz ze znakomitymi muzycznymi przyjaciółmi: muzykami z zespołu Prababa (Zielona Góra), perkusjonistą Erikiem Manouzem (Lipsk), fagocistą Łukaszem Piotrowiczem (Gdańsk) oraz legnicką aktorką Aleksandrą Listwan.

 

Termin: 2019-11-17 18:00

Miejsce: Scena Gadzickiego
Bilety: 20zł

Wspierane przez iCagenda